CR0848R5F
Mfr.Part #
CR0848R5F
Description
RES SMD 48.5 OHM 1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
48.5 Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%